Reklamní pozice premium odkaz - místo pro vaši reklamu.

Vítejte na stránkách o plastické chirurgii a estetické medicíně.

Úvod » Zákroky » Prsa » Zvětšení prsou

Doporučujeme

Asklepion

Největší specializovaná klinika na plastickou chirurgii a estetickou medicínu ve střední Evropě. Asklepion má vlastní operační sály, přístroje, ordinace, odborníky a mnoho jiného. »

Leticia

Klinika plastické chirurgie a estetické medicíny v Brně. »

Mudr. Martin Šorma

Zkušený plastický chirurg s atestací od roku 1997. »

Precizia

Centrum estetické plastické chirurgie Precizia provádí zákroky a operace již od devadesátých let 20. století! »

ESTETICUSTI s.r.o.

Klinika plastické, estetické a laserové medicíny v Ústí nad Labem. »

Yes Visage

Klinika estetické medicíny a plastické chirurgie s několika pobočkami v České republice a na Slovensku. »

Zvětšení prsou

Zvětšení prsou patří mezi nejčastěji požadované plastické operace. Samotnému zákroky vždy předchází konzultace s lékařem. Na konzultaci si plastický chirurg vyslechne představy klientky a prohlédne její tělesní proporce. Následně navrhne konkrétní úpravy prsou, včetně vhodného prsního implantátu.

Druhy prsních implantátů pro zvětšení prsou

Implantáty lze vybírat z kulatých nebo anatomických, jenž jsou ve tvaru kapky. Anatomické prsní implantáty jsou vhodnější pro přirozenější vzhled prsou. Samotné prsní implantáty jsou nejčastěji vyplněny silikonovým gelem o objemu 250 – 400 ml. Vždy si ověřte, jak kvalitní implantáty vám budou při zákroku implementovány.

Způsoby vložení prsního implantátu

Pro štíhlé a hubené pacientky je obvykle vhodné vložení pod povrch velkého prsního svalu, u ostatních na povrch. Implantát se vkládá buď skrze řez v dolní části prsního dvorce (nenápadná jizva), řezem v podprsní rýze (jizva 4 – 6cm) nebo řezem v podpaždí (nepatrná jizva, ale složitější a bolestivější zákrok).

Doba operace u zvětšení prsou

Augmentace je provedena v celkové narkóze a doba operace trvá okolo 1 hodiny. Pacientka je, pokud se nevyskytnou komplikace, hospitalizována 24 hodin.

Nejčastější rizika zvětšení prsou

Nejčastější komplikaci je tvorba tuhého vazivového pouzdra okolo implantátu. To lze snížit kompresivním prádlem nošením dle doporučení lékaře.

Rekonvalescence po augmentaci

Prvních 5 dnů po zákroku je nutný klid na lůžku. Základní rekonvalescence po zvětšení prsou trvá 2 týdny, ale plný proces je možná po 1 měsíci. Právě 1 měsíc je minimální hranice, po kterou musí žena nosit kompresivní prádlo.

Štítky: prsa, prsní implantáty, augmentace

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody zde uvedené, jakož i jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách ESTETIO.cz nenahrazují odborné poradenství, nejedná se o závazné informace a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti -za to se předem omlouváme.

RSS