Reklamní pozice premium odkaz - místo pro vaši reklamu.

Vítejte na stránkách o plastické chirurgii a estetické medicíně.

Úvod » Magazín » Estetická stomatologie » Druhy a typy zubních implantátů

Doporučujeme

Asklepion

Největší specializovaná klinika na plastickou chirurgii a estetickou medicínu ve střední Evropě. Asklepion má vlastní operační sály, přístroje, ordinace, odborníky a mnoho jiného. »

Mudr. Martin Šorma

Zkušený plastický chirurg s atestací od roku 1997. »

ESTETICUSTI s.r.o.

Klinika plastické, estetické a laserové medicíny v Ústí nad Labem. »

Precizia

Centrum estetické plastické chirurgie Precizia provádí zákroky a operace již od devadesátých let 20. století! »

Leticia

Klinika plastické chirurgie a estetické medicíny v Brně. »

Yes Visage

Klinika estetické medicíny a plastické chirurgie s několika pobočkami v České republice a na Slovensku. »

Druhy a typy zubních implantátů

Zubní implantáty se dělí podle toho, jaký mají vztah k prostředí v ústní dutině.

Typy zubních implantátů

  1. Uzavřené implantáty - s těmito implantáty se již nesetkáte. Jednalo se o magnetická tělíska, které se implantovaly pod sliznici.

  2. Polouzavřené implantáty -také tento druh transdentálních zubních implantátů je již mimo hru. Byly zaváděny kořenovým kanálkem daného zubu do kosti.

  3. Otevřené implantáty -implantáty procházející sliznicí. Umisťují se na povrch čelistní kosti (tento druh je již také víceméně mimo hru) nebo přímo do čelistní kosti, tzv. nitrokostní či enoseální zubní implantáty.

Ve stomatologické praxi se tedy nejspíše setkáte hlavně s nitrokostními zubními implantáty. U nich jsou důležité tyto faktory:

  • anatomie a tvar

  • forma upevnění implantátu

  • postup samotné implantace

Existují tyto nejpoužívanější typy nitrokostních implantátů

  • Válcové -šroubové implantáty -tyto se zavádí do předem vyvrtaného otvoru v čelistní kosti. Mají vnější závit, jsou o průměru 3-6mm a délky 6-20mm. Řadí se mezi nejoblíbenější a nejpoužívanější druhy.

  • Žiletkové -čepelkové implantáty -umožnily větší rozložení zatížení, ale často u nich docházelo k úbytku kostní tkáně a byly náročnější na implementaci. Proto již téměř nejsou používány.

  • Transmadibulární implantáty -válcový druh občas používaná v přední části čelistní kosti.

  • Diskové implantáty -jsou ve tvaru obráceného T. Při zákroku jsou implementovány ze strany čelistní kosti. Můžou být občas využity, pokud není kost dostatečně silná vertikálně.

Štítky: zuby, estetická stomatologie, zubní implantáty

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody zde uvedené, jakož i jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách ESTETIO.cz nenahrazují odborné poradenství, nejedná se o závazné informace a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti -za to se předem omlouváme.

RSS